Loafersy – czy są odpowiednie na formalne okazje?

Męskie buty wizytowe występują w wielu rozmaitych wariantach. Wybór jest na tyle szeroki, że znalezienie czegoś odpowiedniego nie powinno stanowić problemu. Trzeba jednak wspomnieć, że wielu panów ma trudności z określeniem, który model będzie odpowiedni na formalne okazje. Wszystko zależy od tego, czy preferujemy klasykę, czy nowoczesność.

Nonszalanckie wzornictwo

Loafersy to buty o niesztampowym wzornictwie, które zwracają uwagę wszystkich wokół. Są eleganckie, a jednocześnie luźne. Nadadzą szyku każdej codziennej stylizacji. Jeśli chodzi o oficjalne uroczystości, to trzeba zachować ostrożność. Nie jest to najlepszy wybór na wesele lub ekskluzywną galę. Opisywany model będzie jednak odpowiedni do pracy, na imprezę integracyjną, a nawet randkę. To od osobistych preferencji zależy charakter stworzonego outfitu. Warto wspomnieć, że omawiane buty często mylone są z mokasynami. Posiadają one jednak dekoracyjny szew, a także niewielki obcas. Ponadto cholewka zawsze jest wykonana z innego materiału, niż podeszwa.

loafersy

Uniwersalna prostota

Plusem loafersów jest wysoka uniwersalność. Dobrze prezentują się one zarówno z jeansami, jak i spodniami materiałowymi. Lepiej jednak odpuścić sobie wytworne garnitury lub fraki. Osoby znające się na modzie z pewnością zauważą, że nie jest to najlepsze połączenie. Opisywane buty są zwykle lekkie i przewiewne, a więc dobrze sprawdzą się wiosną lub latem.