Kurtka skórzana – idealne okrycie dla każdego mężczyzny

Kurtka z prawdziwej skóry jest ponadczasowym i absolutnie klasycznym okryciem wierzchnim, które nie starzeje się. Mimo więc jego dość wysokiej ceny, warto w nie zainwestować, szczególnie że jest to dobry wybór dla absolutnie każdego mężczyzny.

Nie tylko dla buntowników

Często kurtka skórzana, zwłaszcza czarna, bywa kojarzona jako niezbędny element stroju motocyklowego czy rockowego. Jest to prawda, ale kurtki takie nie są zarezerwowane jedynie dla przedstawicieli takich subkultur. Mogą mieć bardzo różny wyraz, zależnie od tego, w jakich okolicznościach się je nosi, a przede wszystkim – z czym się je łączy. Kurtka skórzana męska, tak samo zresztą jak damska, może nawet zastąpić marynarkę, można zatem z powodzeniem włożyć ją do eleganckiej koszuli i spodni od garnituru. Jest to okrycie szalenie wszechstronne, można więc polecić jego wybór każdemu. W dodatku takie kurtki pasują niemal do wszystkiego: do dżinsów, spodni materiałowych, koszulek, bluz czy swetrów. Można je nosić o różnych porach roku, szczególnie że wiele modeli wyposażonych jest w podpinkę na zimę, którą w innych miesiącach odpina się, tworząc okrycie uniwersalne.

 

Różne kolory

 

Szukając dla siebie skórzanej kurtki, panowie powinni pamiętać, że dostępne są nie tylko czarne okrycia. Taka kurtka jest najbardziej klasyczna, ale nie tylko ona będzie uniwersalna. Świetnie wygląda też brązowa skóra, pasuje zwłaszcza blondynom i szatynom. Trzeba jednak pamiętać, by wybierać tylko wysokiej jakości produkt, gdyż jeśli będzie ona niższa, warstwa farby może zacząć złuszczać się po niedługim czasie, a to prezentuje się bardzo nieestetycznie.