6 typów biustu a rozmiar stanika

Każda kobieta chce się czuć wyjątkowa. Często służy temu właściwie dopasowana bielizna. Fachowe dobranie odpowiedniego biustonosza jest wyzwaniem bez względu na rodzaj posiadanego biustu oraz rozmiar stanika. Na szczęście istnieją pewne wytyczne, które pomogą poczuć się w staniku jak we własnej skórze.

Rozmiar stanika a rozmiar biustu

Wielkość piersi spędza sen z powiek wielu kobiet. Odpowiedni dobór rozmiaru stanika pozwala na właściwe wyeksponowanie każdego rozmiaru biustu. Mały biust, w rozmiarze A lub B, można wyeksponować za pomocą koronkowego biustonosza w formie topu, bez usztywniających fiszbin. Z kolei duży biust najlepiej prezentuje się w pełnych miseczkach z fiszbinami idealnie przylegającymi do ciała.

 

Biust z problemami

 

Biust, który po ciąży lub karmieniu piersią stracił na jędrności najlepiej wyeksponować w usztywnianych miseczkach. Kobiety u których występują piersi niesymetryczne mogą skorzystać z biustonosza typu bustier łączącego usztywniane miseczki z gorsetem. Rozmiar stanika należy dopasować do większej piersi a miseczkę z mniejszą piersią można korygować za pomocą wkładki.

 

Piersi okrągłe i szeroko rozstawione

 

Właścicielki okrągłych, niedużych piersi mogą sobie pozwolić na nisko zabudowane staniki. Z kolei biusty o szerokim rozstawieniu wymagają biustonosza, który solidnie podtrzymuje po bokach i posiada przerwę między miseczkami. Wymienione rodzaje staników są także idealne do głębokich dekoltów.