Odzież streetwear dla kobiet

Odzież streetwear jeszcze kilka lat temu kojarzona była wyłącznie z ubraniami ulicznymi dla mężczyzn. W dzisiejszych czasach sytuacja odwróciła się o 180 stopni, dlatego też producenci coraz częściej oferują ciekawe kolekcje również dla Pań. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym charakteryzuje się odzież streetwear dla kobiet i czy warto na nią postawić.

 

Czym wyróżnia się odzież streetwear dla kobiet?

 

Odzież streetwear wyróżnia się przede wszystkim nieskrępowanymi stylizacjami, które nawiązują do stylu sportowego. Odzież tego typu jest doskonałą propozycją dla tych kobiet, które chcą wyglądać elegancko i czuć się komfortowo w każdej sytuacji. Na ulicach można obecnie spotkać nie tylko szerokie bluzki oversize i kultowe koszule w kratkę, ale również krótkie kurtki jeansowe, szeroki bluzy z barwnymi nadrukami oraz spodnie boyfriendy. W żadnym wypadku nie można zapominać również o eleganckich butach sneakers oraz o kolorowych legginsach.

 

Moda uliczna dla każdego

 

Odzież streetwear tętni wieloma kolorami i niepowtarzalnymi wzorami. Rzadko kiedy można spotkać skromne i pastelowe odcienie. Wręcz przeciwnie większość projektantów stawia na jaskrawe, neonowe i zielono-żółte kreacje. Głównym kolorem streetwear jest jednak niebieski w każdej postaci. Spowodowane jest to oczywiście tym, że moda uliczna oparta jest przede wszystkim na jeansach. Nie można zapominać również i o tym, że tradycyjna odzież miejska oparta jest na czarnym kolorze. Można tutaj zauważyć pozostałości po orientalnej Japonii, która jest prekursorem odzieży miejskiej.