Bluzy nie tylko do dresów czy dżinsów

Chociaż bluzy to odzież sportowa i zazwyczaj większość osób zakłada je do dżinsów albo dresów, to równie dobrze można zestawić je z bardziej eleganckim strojem. Jak nosić bluzy?

Wygoda i styl

Bluza to jeden z podstawowych elementów garderoby jesienno-zimowych stylizacji. W ofertach sklepów można znaleźć bardzo dużo fasonów oraz kolorów bluz, dostępne są modele rozpinane, wkładane przez głowę, z kapturem, bez kaptura, z napisami, z haftami, możliwości jest naprawdę nieskończenie wiele, także każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Oczywiście ważna jest jakość bluz, dobrze sprawdzają się modele ze sklepów z odzieżą streetwearową, ponieważ zazwyczaj są wykonane z wysokiej jakości bawełny. Dużą popularnością cieszą się na przykład bluzy stoprocent Preorder.pl, wiele młodych ludzi, ale nie tylko nosi taką odzież. Bluza stoprocent jest dostępna w sklepie online, ale można próbować szukać jej również stacjonarnie. Warto pamiętać o tym, że jeżeli zakładamy luźną oversizową bluzę, warto zestawić ją z obcisłymi spodniami, aby sylwetka nie została zniekształcona.

Wysoka jakość materiału

Wybierając bluzę warto zwrócić szczególną uwagę na jakość jej materiału. Nie należy kupować odzieży wykonanej z poliestru, w tym wypadku dużo lepiej sprawdzi się naturalny materiał w postaci bawełny. Oczywiście nawet, jeżeli bluza stoprocent jest wykonana z bawełny, to jakość materiału może być różna – dobra bawełna powinna być miękka i ciepła. Niestety w tym wypadku cena idzie w parze z jakością, wybierając droższą bluzę można mieć pewność, że dłużej nam posłuży, będzie wyglądać dobrze, nawet po wielokrotnym praniu.