Zapachowe wkładki do butów – dlaczego warto po nie sięgać?

Każdy prawdopodobnie zna problem z nowymi butami, które już po kilku dniach zaczynają nieprzyjemnie pachnieć. Ten problem dotyczy głównie osób, które dużo czasu spędzają na nogach, a w efekcie ich stopy intensywnie się pocą. Skuteczne rozwiązanie tego dość wstydliwego problemu można znaleźć w drogeriach lub sklepach obuwniczych.

Wybór specjalnych wkładek

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wkładek do butów. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, by wybrać właśnie te, które mają zapobiegać nieprzyjemnemu zapachowi. Często są one dość tanie i można je nabyć w wielopaku, dzięki czemu można od razu użyć ich w kilku parach obuwia. Należy pamiętać o tym, aby kupując wkładki do butów zwrócić uwagę przede wszystkim na zakres rozmiarów, do których będą one pasować. W razie wątpliwości warto kupić te nieco większe, które później można łatwo przyciąć.

Jak to działa?

Odpowiednio dobrane wkładki wchłaniają pot, wydzielany przez ludzką stopę na przykład podczas wysokiej temperatury lub intensywnego wysiłku fizycznego. Dodatkowo wiele z nich wydziela delikatny zapach, który neutralizuje nieprzyjemne wonie. Nie wszystkie wkładki do butów są jednak tak samo skuteczne. Tańsze akcesoria, sprzedawane w dużych wielopakach, często nie są zbyt efektywne. Dlatego osoby mające poważny problem z nieprzyjemnym zapachem obuwie powinny sięgnąć po wkładki z nieco wyższej półki cenowej, które zapewnią im codzienny komfort.