Ubranka dla niemowląt – czym kierować się przy ich wyborze?

ubranka dla noworodka

Pojawienie się nowego członka rodziny to ogromne szczęście, ale też nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli to pierwsza pociecha i trzeba zupełnie od podstaw skompletować całą wyprawkę. Wszystkie te niezbędne butelki, smoczki i ubranka dla noworodka, choć w miniaturowych rozmiarach, potrafią uczynić ogromne spustoszenie w portfelach przyszłych rodziców.

Pierwsze ciuszki

Choć ubranka dla noworodka w najmniejszych rozmiarach posłużą dziecku w najlepszym wypadku jedynie przez kilka pierwszych tygodni życia, rodzice, a zwłaszcza przyszłe mamy, przywiązują do nich dużą wagę. Body, śpiochy, pajacyki, rampersy, czy getry, wszystko to musi zostać pieczołowicie wyselekcjonowane, by nowo narodzony potomek nie tylko czuł się komfortowo, ale i prezentował elegancko już od początku swojego życia. Dostępne obecnie na rynku ciuszki są naprawdę urocze, a ich ogromny wybór może przyprawić o zawrót głowy.

Estetyka, czy wygoda – czym kierować się wybierając ubranka dla noworodka?

Choć to niezwykle trudne, udając się na pierwsze zakupy odzieżowe dla swojego dziecka należy zachować rozsądek. Mimo niezaprzeczalnych atutów estetycznych niektórych modeli, pamiętajmy, że ubranka niemowlęce muszą być przede wszystkim funkcjonalne dla rodziców i wygodne dla noworodka. Choć miniaturowe sukieneczki i garniturki w rozmiarze 56 potrafią rozczulić, to na początku warto opierać garderobę dziecka głównie o klasyczne, łatwo zakładane body i pajacyki, najlepiej zapinane na suwak. Pierwsze ubranka dla niemowląt powinny być uszyte z naturalnych tkanin, które pozwolą delikatnej skórze malucha oddychać. Należy także zrezygnować z wszelkiego rodzaju naszywek i wypukłych zdobień, które mogłyby negatywnie wpływać na komfort dziecka.

Wybierając ubranka dla niemowląt dorośli często tracą nie tylko rozsądek, ale i niebotyczne sumy pieniędzy. Mimo, że z miniaturowych wieszaczków kuszą przeróżne fasony odzieży dla maluchów, pamiętajmy, by w pierwszych tygodniach życia stawiać przede wszystkim na wygodę, swoją i dziecka, a na stylizacje jeszcze przyjdzie czas.