Nie tylko krój – na co zwracać uwagę wybierając bluzę damską?

Czy wybierając bluzę damską na jesień należy koncentrować się jedynie na jej wyglądzie? To, jak prezentuje się ten element garderoby, jest niezwykle ważne. Trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu, że nie jest to wcale jedyny czynnik, który powinno się brać pod uwagę. O jakich innych aspektach dobrze jest więc pamiętać?

Materiał i jego znaczenie

To właśnie to, z jakiego materiału uszyto bluzę. ma kluczowe znaczenie dla komfortu jej noszenia. Możliwości jest co najmniej kilka. Najpopularniejsze materiały, z jakich wykonywana jest bluza damska to:
• bawełna,
• polar,
• tkaniny syntetyczne.

Jeśli chcemy, aby bluza była przede wszystkim wygodna, najlepszą opcją wydają się przede wszystkim modele bawełniane. Nie krępują one ruchów i idealnie dopasowują się do ciała. Niestety, nie są wolne od wad. Bluzy bawełniane nie tylko dość szybko chłoną wodę, ale i stosunkowo długo schną, nie sprawdzają się więc najlepiej, gdy szukamy modelu idealnie sprawdzającego się podczas ćwiczeń na świeżym powietrzu.
W takim przypadku znacznie lepszą opcją są modele bawełniane z domieszką poliestru, a także specjalistyczne bluzy sportowe wykonane w całości z tkanin syntetycznych. Osoby poszukujące bluzy damskiej do uprawiania sportów zimowych oraz do treningów biegowych prowadzanych w zimie, powinny też zainteresować się polarem – ciepłym, wygodnym i doskonale radzącym sobie z odprowadzania wilgoci.

Dopasuj kolor bluzy do sylwetki

Zastanawiając się nad wyborem najlepszej bluzy warto przeanalizować także jej kolorystkę. Dziś nie można już narzekać na ograniczenia w tym zakresie, warto więc sięgać po takie kolory bluz, które będą pasować do sylwetki ich właścicielek. Jeśli więc zależy nam na optycznym wyszczupleniu sylwetki, doskonale sprawdzi się szara, dość długa bluza. Jeśli jednak jest się osobą szczupłą i wysoką, to właśnie jasny model okaże się tym, który lepiej podkreśli oba atuty.