Buty zimowe – jakie wybrać?

Kiedy zbliża się sezon zimowy wiele osób podejmuje decyzję o zakupie nowych butów. Producenci obuwia oczywiście kuszą różnorodnymi ofertami i promocjami, jednak warto trzymać się sztywnych reguł podczas wybierania odpowiednich butów na zimę. 

 Czym powinniśmy się kierować podczas wybierania odpowiednich butów zimowych?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, z czego buty zostały wykonane. Pamiętajmy o tym, że powinien być to materiał nieprzemakalny i trzymający ciepło od wewnątrz. Warto również, aby Pollini buty posiadały dodatkowe ocieplenie w postaci futerka lub innego materiału, który zapewni naszym stopom ochronę przed zimnem. 

Kolejnym aspektem jest również rozmiar buta Pollini. Pamiętajmy o tym aby unikać butów, które ściśle przylegają do naszych stóp. Jeżeli wybierzemy takie buty, możemy mieć pewność, że będzie nam w nich po prostu zimno. Warto, abyśmy odczuwali luz w butach na które się zdecydujemy, ponieważ będziemy mogli włożyć na stopy dodatkowe skarpetki bez ryzyka, że nie uda nam się zmieścić w bucie stopy odzianej w jeszcze jedną parę skarpetek. 

Czy materiał z jakiego zostały wykonane buty ma znaczenie?

Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca. Materiał, z którego zostały wykonane buty zimowe przede wszystkim nie powinien być przemakalny. W tym wypadku buty ze skóry zamszowej raczej się nie sprawdzą. Wiele osób wychodzi również z założenia, ze buty zimowe powinny być wykonane ze skóry naturalnej. Jak wiadomo jednak nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek z różnych względów, w związku z czym buty ze skóry ekologicznej również sprawdzą się w tej roli.