Jak nosić buty na koturnie – cenne wskazówki

Oryginalne buty na koturnie są bardzo uniwersalnym obuwiem, które doskonale sprawdzi się na co dzień. Buty tego typu idealnie pasują do zwiewnych sukienek letnich albo do luźnych szortów, które w upalne dni cieszą się sporym zainteresowaniem. Pamiętać należy jednak o tym, że niestety nie każda kobieta może pozwolić sobie na tego typu obuwie.

buty na koturnie

Jakie są ograniczenia?

Buty na koturnie ograniczone są oczywiście sylwetką. Przy wyborze odzieży i wszelkich dodatków należy zawsze kierować się zasadą proporcji. Buty należy dobierać w taki sposób, aby dana sylwetka prezentowała się bardzo okazale. Odpowiednio dobrane buty mogą nie tylko wydłużać, ale również i wysmuklać sylwetkę, dlatego też warto dokładnie przemyśleć swój wybór. Źle dobrane buty niestety będą dodawać obciążenia, dlatego też można w nich wyglądać karykaturalnie.

Czym należy się kierować przy wyborze butów?

W pierwszej kolejności należy wyraźnie zaznaczyć, że buty na koturnie obciążają optycznie dół sylwetki. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że buty tego typu są najlepszym wyborem dla kobiet o dość rozbudowanej sylwetce u góry. Kobiety, które mają ramiona szersze od bioder powinny jak najszybciej postawić na klasyczne buty na koturnie. W dużej mierze to właśnie dzięki nim będzie można zrównoważyć sylwetkę.

Kolor ma znaczenie

Wiele kobiet zmuszonych jest do sięgania po koturny w dość neutralnych kolorach. Uwagę należy zwrócić nie tylko na odcień butów, ale także na wszelkie dodatkowe zdobienia. Na ten element szczególną uwagę muszą zwrócić kobiety o szczupłych nogach. Olbrzymia ilość dodatków nie będzie pasować także do niskich kobiet. Masywne podeszwy nigdy nie powinny dominować, dlatego też neutralne kolory są najlepszym wyborem.

Do jakiej sylwetki pasują koturny?

Buty na koturnie takie jak https://www.deichmann.com/PL/pl/shop/damskie/damskie-buty-damskie/buty-damskie-koturny.cat doskonale pasują do kobiet z dość atletyczną budową ciała. Warunek musi być jednak taki, że nogi są proporcjonalne do pozostałej sylwetki. Wielu specjalistów od mody poleca przy takiej sylwetce całkowite zrezygnowanie z koturnów wiązanych nad kostką. Dla wysokich kobiet najlepszym pomysłem będą kolorowe koturny z różnorodnymi ozdobami. Dobrze sprawdzą się tutaj modele z wyższą cholewką wokół kostki. Szczupłe kobiety z długimi nogami mają zdecydowanie największe pole do popisu, dlatego też mogą poeksperymentować z obuwiem. Wiele ciekawych inspiracji można znaleźć na blogach poświęconych branży obuwniczej i odzieżowej. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z pomocy doświadczonego stylisty, który pomoże wybrać odpowiednie obuwie.