Ubrania patriotyczne

Piękne jest, gdy miłość do Ojczyzny obejmuje wszystkie sfery życia. Weźmy na przykład odzież. W ciągu ostatnich kilku lat na rynek wchodzą ubrania patriotyczne ozdobione niesamowitymi nadrukami.

NIE BĘDĘ PRZEPRASZAĆ ZA POLSKĘ

Na Zachodzie zbieramy dość niepochlebne opinie: że pijacy, oszuści, złodzieje. Szczyt osiągnęli Brytyjczycy. „Polish” w języku angielskim oznacza zarówno „Polaka”, jak i „polerować (podłogę)”. Przez to na zagranicznych wakacjach niektórzy ze wstydem przyznają się do obywatelstwa. Zmieńmy to! Koszulka ozdobiona odpowiednim napisem podkreśli naszą tożsamość. Ponadto, będzie stanowić ciekawe widowisko – szczególnie pośród obcokrajowców.

VOLENTI NON FIT INIURIA

„Jeśli postąpiłeś tak dobrowolnie, nie dzieje Ci się krzywda.” Antyczna zasada rzymskiego prawnika nawiązuje do tematu podejmowania ryzyka. Jak ma się to do sprawy polskiej? Wszelkie niepowodzenia rządu, nie do końca szczere sojusze i kampanie innych krajów, pakty o nieagresji – podpisywaliśmy dobrowolnie. Dlatego teraz nie mamy prawa wnosić o zadośćuczynienie. Ale czy to sprawiedliwie? Polska zawsze stara się grać fair na arenie międzynarodowej. I często przez to traci.

ENTLICZEK PENTLICZEK CZAERWONY STOLICZEK

W centrum koszulki oczywiście widnieje zdjęcie okrągłego stołu. „Symbol wolności”. Czy rzeczywiście? 1989 był rokiem formalnie przełomowym. A jednak uwolniliśmy się od wschodnich wpływów dopiero kilka lat później. Co więcej, pozostałości przez cały czas są w fazie wykorzeniania.

Koszulki patriotyczne mają głęboki, poruszający przekaz. Poprzez nawiązanie do polskiej historii budują pojęcie tożsamości Młodego Polaka.