Leginsy damskie: jakie wybrać i z czego są wykonane?

Legginsy to rodzaj obcisłych elastycznych spodni, zwykle wykonanych z połączenia nylonu i spandexu. Zakrywają całą nogę. Czasem nie zakrywają kostki. Jeśli mają wysoki stan, zakrywają uda. Skąd się wzięły? Gdzie są najczęściej stosowane?

Krótko o leginsach damskich

Legginsy damskie sięgają czasów XIX wieku, gdzie zostały stworzone jako wygodniejsza alternatywa dla tradycyjnych spódnic dla kobiet pracujących w fabrykach i na stanowiskach wojskowych. Ponownie stały się popularne w latach 70. w epoce disco jako odzież, która pozwalała na swobodny ruch na parkiecie i szybko związały się z tą epoką. Dziś są uznawane za krzyk mody, który wpasowuje się w sport i codzienny ubiór.

leginsy damskie
https://yups.pl/pol_m_Odziez_Spodnie_Leginsy-228.html

Na czym polegają leginsy z wysokim stanem?

Legginsy z wysokim stanem to rodzaj obcisłych spodni, które mają szeroki pas, i kończą się tuż pod pępkiem. Zazwyczaj są wykonane z grubego, wysokogatunkowego materiału i osłaniają część brzucha, tworząc zgrabniejszą i bardziej wyraźną sylwetkę. Są idealne dla osób, które chcą wyglądać, jakby miały bardziej płaski brzuch, a jednocześnie mogą nosić swoje ulubione topy.

Legginsy z wysokim stanem można nosić z koszulami, które eksponują brzuch i okolice intymne. Zastosowany w leginsach damskich materiał zapewnia wystarczającą osłonę przy tych stylach.

Jak Leginsy damskie sprawdzają się w sporcie?

Legginsy damskie sportowe zostały zaprojektowane tak, aby były rozciągliwe, wygodne i wspierające. Zazwyczaj są wykonane z materiału syntetycznego, który pomaga im poruszać się wraz z ciałem. Legginsy pozwalają kobietom na pewną aktywność, nie martwiąc się o bieliznę lub skórę prześwitującą przez ubranie.