Jakie skarpetki wybierać?

W sprzedaży można znaleźć damskie, męskie i dziecięce skarpetki wykonywane z różnych materiałów. Jest to nie tylko bawełna, ale też bawełna z domieszkami różnego rodzaju materiałów, co ma na celu między innymi zwiększenie ich trwałości. Może się wydawać, że skarpetki ze sztucznych materiałów to dobry wybór, gdyż wiadomo, że takie produkty, poddane intensywnej eksploatacji, szybko się niszczą, jednak tak naprawdę najlepsze są naturalne materiały.

Komfort i zdrowie

Zdecydowanie najlepszy wybór w każdym przypadku stanowią skarpetki bawełniane, co dotyczy także kobiet noszących podkolanówki. Gdy wkłada się tego rodzaju skarpetki wykonane ze stylonu, szybko można zauważyć wzmożone pocenie się stóp i nieprzyjemny zapach, a przy tym brak komfortu, na przykład gorsze krążenie. To samo dotyczy męskich skarpetek wykonanych na przykład z poliamidu. Nie wolno przy tym zapominać, że również dziecięce stopy potrzebują troski, jako że pocą się one nie mniej niż stopy dorosłych. Wybór skarpetek bawełnianych pozwala zachować komfort, gdyż nie pojawia się przykre uczucie wilgotnych stóp, jako że bawełna wchłania wilgoć. Nie trzeba też obawiać się na przykład grzybicy, gdyż skarpetki takie zapewniają przewiew, co jest jednym z najważniejszych elementów profilaktyki bardzo częstej choroby, jaką jest grzybica stóp.
W dodatku skarpetki z bawełny są wygodne. Materiał ten jest przyjemny w dotyku i wcale nie jest tak mało trwały, jak wydaje się niektórym osobom. Wybór skarpetek ze sztucznych materiałów nie ma więc żadnego sensu.