Czy domowe sposoby są bezpieczne?

Problem z cisnącymi butami towarzyszy ludzkości od lat. Stopy jak każdy inny fragment ciała są wszystkie inne, a co za tym idzie ciężko jest zrobić obuwie w każdym z możliwych rozmiarów. Z tego powodu prędzej czy później ktoś spotka się z sytuacją, gdy zakupiony but będzie zwyczajnie lekko za mały.

Jak sobie z tym poradzono?

Z powodu powszechności tego problemu wytworzyły się sposoby i metody dopasowywania obuwia do stopy. Jeden z nich polega na wlaniu do buta wrzątku i szybkim nałożeniu go na stopę. Metoda ta choć skuteczna, jest również niezwykle niebezpieczna dla obuwia, ponieważ zastosowanie jej w przypadku butów klejonych, może spowodować ich całkowite rozejście się.
Innym sposobem jest chodzenie w za małych butach w mokrych skarpetach, które na następnie na noc powinno się wypychać gazetami do przeschnięcia. Ten sposób również charakteryzuje się pewną skutecznością, jednak dyskomfort chodzenia mokrych skarpetkach jest często nie do przezwyciężenia.

Nowoczesne sposoby

Jak zatem widać choć sposobów na rozciągnięcie buta nie brakuje, to mało który można z czystym sumieniem polecić bez ryzyka zniszczenia buta lub przynajmniej bez wystąpienia dyskomfortu podczas jego rozciągania.
Z tego powodu powstały specjalne preparaty do rozciągania butów, które są niczym innym jak środkami chemicznymi, mającymi na celu wywołanie efektu rozciągnięcia materiału.
Preparat do rozciągania butów aplikuje się bezpośrednio do obuwia, które następnie od razu zakłada na stopę. Nie posiada on przykrego zapachu, nie powoduje uczucia wilgoci, ani tym bardziej nie stanowi żadnego zagrożenia dla rozciąganego buta.