Koszule damskie – jak przyozdobić je w kamyczki?

Dla wielu kobiet klasyczne koszule damskie nie są zbyt atrakcyjne, jeśli nie posiadają odpowiednich dodatków. Po co kupować gustowne kreacje za kilkaset złotych, skoro można zrobić coś podobnego w domu? Jak? 

Po pierwsze – kamyki

Na samym początku warto zainwestować w specjalne kamyczki dekoracyjne. Nie są one zbyt kosztowne. Co więcej – należy dobrać je kolorystycznie do posiadanej koszuli damskiej. W przeciwnym razie, cała kompozycja będzie wyglądać kiczowato. Warto zakupić takie kamyki, które będą wydrążone wewnątrz. Dlaczego?

Po drugie – sposób nakładania

Kolejnym ważnym etapem przygotowania naszej koszulki będzie oczywiście przyszywanie kamyków. Jak to zrobić? Na samym początku, warto tak jak w przypadku normalnego szycia, zawiązać pętelkę na końcu nitki. Następnie zarówno igłę, jak i nitkę przeprowadza się przez pierwszy kamyk i przyszywa do powierzchni koszuli.

Po trzecie – kolor nici

Dekoracja koszulki damskiej za pomocą specjalny kamyków wymaga również odpowiedniej nici. Niech będzie to jak najcieńsza nić, która dodatkowo będzie w takim samym kolorze jak koszula i kamyki. Takie połączenie sprawi, że nić nie będzie widoczna na koszuli i co więcej – będzie ją trudno zauważyć również na jej odwrotnej stronie.