Nowoczesne sukienki koktajlowe

Jeszcze do niedawna sukienki koktajlowe, czyli noszone na wesela, studniówki czy bale, były bardzo wyraziste dzięki specjalnym fasonom. Moda ta jednak już przeminęła i obecnie takie sukienki często tylko nieznacznie przypominają te, które można nosić na co dzień.

Jedni nad tym ubolewają, twierdząc, że przez to takie stroje są mniej uroczyste, niektóre panie jednak cieszą się z tego, że nie wyglądają w nich nazbyt strojnie, a więc sztucznie. Cóż jednak można poradzić na modę?

Jakie fasony sukienek koktajlowych są obecnie modne? 

W sprzedaży spotkać można przede wszystkim modne sukienki koktajlowe o rozkloszowanych fasonach, zwłaszcza o długości mini, do kolan lub midi. Te panie zaś, które lepiej czują się czy wyglądają pięknie w długich do ziemi kreacjach, mogą wybierać dla siebie suknie koktajlowe spośród fasonów wąskich i dopasowanych. Niezbędne do tego jednak jest posiadanie nienagannej figury, zwłaszcza że takie sukienki mogą nieraz zaburzać proporcje sylwetki, zupełnie inaczej niż dawniejsze, mocno rozszerzane na dole sukienki. Jeśli zaś chodzi o ozdoby, to niemodne są lśniące materiały, można jedynie wybierać sukienki z delikatnymi błyszczącymi ozdobami, na przykład cekinami naszytymi na dół lub gors sukienki.