Czarne na płaskim – wybierz swoje ulubione botki

W przygotowywaniu jesiennych oraz zimowych stylizacji niesłychanie ważną kwestią jest dobór odpowiednich butów. To one mogą stać się elementem wyróżniającym z tłumu lub podkreślić klasyczne oblicze ubioru. Botki to typ obuwia, który króluje w chłodnych sezonach, ale nie tylko.

Klasyczne czarne botki

Gdyby wskazywać najbardziej popularny model botków to czarne botki płaskie zostawiają konkurencję daleko w tyle. Są one niemal synonimem klasyki. Mogą występować w wersji eleganckiej jak i sportowej, lakierowane czy matowe, niższe lub wyższe, zapinane, wkładane, sznurowane… Jednym zdaniem jest spośród czego wybierać, a dodatkowo ten ponadczasowy zakup gwarantuje, że nie wyjdą one nigdy z mody, ponieważ czerń to kolor, który nosi się zawsze.

Praktyczność też jest ważna

czarne botki płaskie

Każda szafa powinna zawierać w sobie elementy bazowe, czyli takie, które mogą zarówno stanowić podstawę do każdej stylizacji jak i każdą z nich uzupełniać. Czarne botki płaskie idealnie wpasowują się w podane kryteria. Im prostszy model, tym więcej ubrań z garderoby będzie można z nim zestawić. Botki, zwłaszcza płaskie mają tę wspaniałą cechę, że bardzo dobrze wyglądają zarówno połączeniu ze spodniami jak i sukienkami czy spódniczkami. Tym samym można pozwolić sobie na zakup jednej pary uniwersalnych butów lepszej jakość, zamiast kilku produktów ze średniej półki. W temacie praktyczności czarnych botków płaskich nie wolno zapomnieć o wygodzie. Jak każde buty bez wysokiego obcasa zapewniają wysoki komfort noszenia, a więc idealnie nadają się na długi dzień w pracy bez rezygnacji z klasyki i elegancji. Nie trzeba iść na kompromis pomiędzy płaskim a modnym butem, wystarczy wybrać swoje ulubione botki.