Subkultura skate’ów

W dzisiejszych czasach jest duża różnorodność wśród młodych ludzi. Dawniej społeczeństwo było bardzo jednorodne. Nikt się specjalnie nie wyróżniał, bo w innym przypadku byłby uważany za odmieńca. Dzisiaj nikogo nie dziwi, że młodzież farbuje włosy czy ubiera się kontrowersyjnie.

Skateshop

Miejscem, które jest często odwiedzane przez młodych jest właśnie skateshop Preorder.pl. To jedna z najstarszych subkultur, która rozpowszechniła się w Polsce. To jest praktycznie styl życia, który wiąże się z odpowiednim strojem, muzyką i sportem. Każda subkultura stanowi pewnego rodzaju odrębność. Ludzie, którzy się dobrze komunikują zaczynają się podobnie ubierać, chodzić na te same koncerty i nosić się w podobny sposób. Przyłączenie się do grupy skate’ów nie jest proste, ponieważ są oni nieufni i zazwyczaj zbuntowani.

 

Cechy wyróżniające

Poznać skate’a nie jest trudno. Ma zazwyczaj deskę. Chodzi w szerokich spodniach najczęściej dżinsowych. Ma za dużą bluzę z kapturem oraz czapkę. Słucha muzyki hip hopowej i często ma duże słuchawki na uszach, które izolują go od otoczenia. Każda subkultura jest trochę nieufna i trzyma się w swoim gronie. Do spotkań dochodzi najczęściej w skateparkach albo w miejscach gdzie odbywają się bitwy freestylowe. Młodzi rapują bez przygotowania na określony temat rzucony z publiczności. Bitwa dlatego, że najpierw prezentuje się jedna osoba potem druga i publiczność ocenia kto poradził sobie lepiej. Czasami uczestniczy rapują przeciwko sobie. Tego typu bitwy cieszą się największym zainteresowaniem.