Spodnie dresowe męskie – wybierz najlepszy fason dla twojej figury

Różne męskie sylwetki wymagają dopasowania odmiennych krojów spodni. Nie inaczej jest w przypadku spodni sportowych. Można wybrać luźniejszy lub bardziej dopasowany fason. Ważniejsze od tego jak w nich wyglądasz jest to czy są wystarczająco wygodne do uprawiania sportu.

Spodnie dresowe dla mężczyzn o potężnych udach

Jeśli jesteś obdarzony dość solidnymi nogami w udach i nie jest to efekt ćwiczeń, a raczej zaniedbania bardziej pasować będą do twojej sylwetki spodnie dresowe męskie z prostymi, lekko luźnymi nogawkami. Jeśli z kolei masz bardzo drobną budowę, nieco objętości dodadzą Ci spodnie dresowe luźniejsze u góry ze zwężającą się nogawką ze ściągaczem. Możesz również postawić na prosty, uniwersalny krój. Przy klasycznej, proporcjonalnej budowie możesz zdecydować się na bardziej dopasowany model spodni dresowych. Jeśli jesteś niskiego wzrostu raczej nie wybieraj spodni dresowych w wersji 7/8, które optycznie skrócą twoją sylwetkę.

Krótkie czy długie na jakie spodnie dresowe powinieneś się zdecydować?

Długie spodnie dresowe są bezpieczniejszą opcją. Nie musisz przejmować się swoją budową, gdyż przy odpowiednim kroju wszystko wygląda nienagannie. Krótkie spodenki są lepszym wyborem dla młodych chłopaków, bądź w przypadku uprawiania sportów, w których przyjęty jest pewien sposób ubierania. Na pewno spodnie dresowe męskie do kolan możesz ubrać na kort tenisowy, czy squasha. Na jogging możesz wybrać zarówno krótkie, jak i długie, ale z pewnością, w razie upadku, w długich masz większe szanse na mniejsze otarcia. Jednak wybór zależy przede wszystkim od twoich preferencji, gdyż wygoda jest najistotniejsza.