Jak nosić męskie krótkie spodenki?

Krótkie spodenki męskie, czyli tzw. szorty, to dość prosty i popularny element odzieży. Początkowo zarezerwowane dla młodych chłopców stanowią obecnie jedną z pozycji niezbędnych w męskiej szafie. Często zdarza się jednak, że mężczyźni maja problem jaki wybrać fason spodenek, jaki kolor i z czym je łączyć, żeby nie wyglądać śmiesznie.

Z czym zestawiać krótkie spodenki męskie?

Aby dobrze wyglądać w męskich szortach trzeba przede wszystkim wybrać ich odpowiedni rozmiar. Przy wyborze kierować się należy zasadą, ze nie mogą być ani za obcisłe, ani za szerokie. Trzeba również tak dobrać fason, żeby pasował do sylwetki, nie skracał jej i nadmiernie nie wyszczuplał, ani nie poszerzał.
Na rynku dostępnych jest kilka podstawowych rodzajów męskich spodenek na lato. Są to bermudy, bojówki, tradycyjne dżinsowe rybaczki, oraz chino.

Z jakiego materiału i w jakim kolorze powinny być spodenki męskie?

Najlepiej sprawdzi się tu bawełna z domieszką elastanu. Spodenki takie nie mną się, dopasowują się do sylwetki. Materiał ten jest przewiewny i umożliwia skórze oddychanie, nawet w największy upał.
Jeśli chodzi o kolory to najlepsze są beże, granaty, czernie i khaki. Spodenki, takie jak np. bermudy, są uszyte ze sztywnego materiału, który jest przeważnie bardzo kolorowy. Ten rodzaj ubioru sprawdzi się doskonale na plaży.
Krótkie męskie spodenki mogą również występować w wersji eleganckiej, do której można założyć zarówno zwykłe bawełniane koszulki, albo bardziej eleganckie koszulki polo.
Buty jakie będą pasować do męskich szortów to przede wszystkim sandały, a także wszystkie inne buty sportowe, które ubiera się na gołą stopę, ewentualnie z niewidoczną skarpetką, albo ze skarpetką do kostki.

Kiedy wypada ubrać szorty męskie?

Krótkie spodenki nosi się w czasie upałów, albo na wakacjach nad morzem. Można je ubrać także na nieformalne spotkania z przyjaciółmi.