Jak dbać o buty męskie eleganckie?

Zakup nowych butów męskich to dopiero połowa drogi do sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest również to, aby odpowiednio je pielęgnować. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak zadbać o swoje obuwie męskie, dzięki czemu nawet po wielu latach użytkowania prezentować będzie się ono bardzo okazale.

Jak pielęgnować buty wykonane ze skóry licowej?

W dzisiejszych czasach najbardziej klasyczne buty męskie eleganckie Patine wykonane są oczywiście ze skóry gładkiej (licowej). Obuwie tego typu pokryte jest specjalnym woskiem ochronnym, dzięki czemu jest bardzo wytrzymałe i ładnie się prezentuje. Buty tego typu mogą pochwalić się dużą odpornością na zabrudzenia i wilgoć. Podstawą pielęgnacji obuwia ze skóry licowej są oczywiście odpowiednie preparaty. Klasyczny zestaw do czyszczenia powinien zawierać porządną szczotkę do butów i specjalne środki pielęgnacyjno-nabłyszczające. Przydać może się również miękka ściereczka, dzięki której będzie można perfekcyjnie wypolerować obuwie na połysk.

O czym należy pamiętać?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale buty męskie eleganckie ze skóry należy czyścić dopiero po wyjęciu sznurówek. Tylko dzięki temu można uzyskać bezpośredni dostęp do wszelkich zakamarków. Jeżeli chodzi o pastowanie obuwia, to warto dokładnie i delikatnie rozprowadzać produkt i wcielać go w całą powierzchnię obuwia. Zaleca się nałożenie dwóch warstw pasty, ponieważ pierwsze bardzo szybko się wchłonie