Dresy męski – rodzaje dostępne na rynku

Dresy męskie są chętnie noszone przez panów na całym świecie. Jest to nieodłączny element męskiej garderoby. Można je śmiało zakładać na co dzień, ale także na siłownię czy na górskie spacery. Zapewnią nam ciepło oraz wygodę – nie krępują naszych ruchów. Warto podkreślić, że odpowiednio dobrany dres pozwoli uzyskać świetną stylizację.

Dlaczego dresy męskie są znowu popularne

Dresy męskie Nike granatowe

Jeszcze dekadę temu dresy męskie kojarzyły się wielu osobom z subkulturami. Obecnie jest jednak inaczej, ponieważ noszone są one przez gwiazdy światowego formatu. Nadają się nie tylko do aktywności sportowych, ale można je świetnie łączyć z innymi elementami garderoby. Dresy najlepiej kupić od renomowanych producentów.

Z jakich materiałów wykonane są dresy?

Na rynku znajdziemy wiele różnych dresów, które różnią się nie tylko marką, ceną czy kształtem, ale przede wszystkim materiałem wykonania. Bardzo popularne są modle zrobione z bawełny. Tego typu dresy są przeznaczone nie tylko dla facetów, ale również dla kobiet czy dzieci. Ich zaletą jest przede wszystkim spora dostępność w sklepach oraz przystępna cena. Ubrania szyte z bawełny przeważnie są dobrej jakości. Warto podkreślić, że bawełna świetnie pochłania wilgoć i daje spory komfort podczas chłodniejszych dni. Ponadto jest bardzo przyjemna w dotyka i dość łatwa w praniu.

Dresy z weluru są również popularne. Zapewniają dużą przyjemność w dotyku. Oprócz tego są bardzo trwałe i mało rozciągliwe. Dużym plusem jest to, że nie mają tendencji do przecierania się – mogą nam służyć przez kilka sezonów. Ponadto welur zapewni elegancki wygląd.

Poliester jest równie często wykorzystywany do produkcji męskich dresów. Przeważnie występuje w postaci ortaliony. Taki dres wyróżnia się tym, że jest bardzo lekki i wygodny. Niestety moda na niego skończyła się wraz z końcem lat 90. ubiegłego wieku.