Do czego najlepiej dopasować skarpetki w stroju

Niektórzy mężczyźni twierdzą, że skarpetki powinny pasować do koloru butów, a inni uważają, że skarpetki męskie powinny być dobrane do koloru spodni. Ale oczywiście jest nadal sporo panów, którzy łapią z szuflady pierwszą, lepszą parę i nie zadają sobie takich pytań.

Wiadomym jest, że nie da się idealnie wcielić w życie wszystkich związanych z modą wytycznych i zaleceń dotyczących noszenia i doboru męskich. Niemniej jednak warto skorzystać z tych podstawowych wskazówek, które pozwolą na pozytywne wyróżnienie się z tłumu. 

Optycznie tricki w doborze skarpetek do koloru spodni 

męskie skarpetki

Jeśli chce się zachować prostotę, należy dopasować skarpetki męskie do koloru spodni. Tworzy się wówczas wizualnie, płynne przedłużenie nogi, co przy okazji sprawi, że mężczyzna wygląda  na wyższego. Dopasowanie nie oznacza jednak identycznych kolorów. Najbezpieczniej jest przy wyborze skarpet, niejako wpaść w ten sam odcień. Odcień jaśniejszy lub ciemniejszy o ton jest wyborem najwłaściwszym, ponieważ nie spycha skarpetek do całkowitej anonimowości, ale też nie dominują one w całym stroju swoją odmiennością. 

Najczęstsze błędy 

Jest cienka granica, w wypadku kolorowych skarpetek dla mężczyzn. Kolorowy nie zawsze oznacza dobry. Zbyt przesadny dobór barw skarpet może kojarzyć się z błaznowaniem. Błędem jest łączenie zbyt dużej ilości kolorów i wzorów, dlatego umiar w doborze skarpet ma sens. Kolorowe skarpetki męskie, najlepiej komponują się z ostrym i prostym krawiectwem lub czystą, ciemną parą dżinsów. I co najważniejsze, nie dobiera się koloru skarpetek do dominującego koloru czegokolwiek innego z dodatków, krawata lub poszetki. Dopasowanie zaś skarpetek do butów może być też niefortunne, w czasie gdy nowe, eleganckie buty stapiają się ze skarpetką, tworząc efekt kalosza.