Zamszowe botki wiosenne: jak o nie dbać?

Zamszowe wiosenne botki damskie cieszą się ogromną popularnością. Uchodzą one za stylowe, a jednocześnie praktyczne. Bez większych trudności stworzymy więc niebanalną stylizację. Plusem jest fakt, że zamsz jest niezwykle przyjemny w dotyku. Ponadto wyróżnia się on wysoką trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Istotne jest jednak to, aby nie zapomnieć o właściwej pielęgnacji. Tylko wtedy unikniemy przedwczesnego zniszczenia obuwia.

Unikanie wody

Wśród wiosennych botków damskich bez trudu znajdziemy modele zamszowe. Pamiętajmy jednak o tym, że średnio sprawdzają się one na deszczową pogodę. Jest to materiał, który nie lubi się z wodą. Oczywiście nie musi on przemakać, jednak po zamoczeniu nie prezentuje się zbyt dobrze. Na jego powierzchni pojawiają się plamy, które dość długo wysychają.

Istotne jest to, aby impregnować zamsz. Dzięki temu powierzchnia butów nie przepuści wody do środka. Jest to podstawą do tego, aby użytkowanie obuwia było komfortowe. 

Delikatne czyszczenie

Modeli zamszowych nie wyczyścimy tak szybko, jak obuwia skórzanego. Bardzo ważne jest to, aby robić to delikatnie. W innym przypadku trwale uszkodzimy powierzchnię botków. Przede wszystkim nie zaleca się czyszczenia na mokro. W ten sposób jedynie rozsmarujemy błoto, czy tez inne tłuste plamy.

Najlepiej zaczekać, aż zabrudzenie wyschnie. Można go usnąć za pomocą zwykłej gumki do ścierania lub szczoteczki z miękkim włosiem. Wyczesujemy brud z zamszowych powierzchni. W sklepach obuwniczych znajdziemy również specjalne preparaty do czyszczenia zamszu.