To shirt damski niezbędny w damskiej garderobie

Jeszcze 100 lat temu T-shirt kojarzył się z męską bielizną osobistą, a nie elementem garderoby, który pokazujemy postronnym osobom. Mało kto wie, że T-shirty powstały na zamówienie amerykańskiej marynarki. Najwyraźniej 100 lat temu nagi męski tors budził ogólne zgorszenie. Po jakimś czasie T-shirt zaczęli nosić panowie na masową skalę. A jeszcze później płeć piękna pozazdrościła im tej wygody. I takim to sposobem T-shirt wpisał się na stałe do kanonu ubioru codziennego.

Do jakich stylizacji pasuje damski T-shirt?

Tak naprawdę koszulkę z krótkim rękawem możemy nosić praktycznie na każdą okazję. Może poza bardzo formalnymi sytuacjami, takimi jak ślub czy pogrzeb. T-shirt możemy zostawić z leginsami, spodniami dresowymi czy szortami. Wtedy nasze stylizacja będzie po prostu bardzo wygodne.

Natomiast jeśli chcemy wyglądać nieco bardziej oficjalnie to zamiast dresu wybierzmy spódnicę ołówkową, spodnie w kant czy ulubione jeansy. Wystarczy, że do takiego zestawu dodamy elegancką marynarkę lub  płaszczyk i stylizacja do pracy gotowa!

t shirt damski calvin klein

Jakie koszulki damskie z krótkim rękawem warto mieć w swojej garderobie?

To wszystko zależy od tego, jaki styl ubierania preferujemy na co dzień. Jeśli lubimy znane marki modowe, to t shirt damski calvin klein z dyskretnym logo będzie strzałem w dziesiątkę. Natomiast jeżeli preferujemy minimalizm, to naszej garderobie powinny znaleźć się gładkie T-shirty w podstawowych kolorach, na przykład czarnym, białym, szarym.