Na co zwrócić uwagę kupując pas do pończoch?

Pas do pończoch to niezwykle kobiecy element garderoby, który znany jest już od pokoleń. W przeszłości pończochy cieszyły się ogromną popularnością. W dzisiejszych czasach są one zakładane głównie na specjalne okazje, jednak wszystko zależy od osobistych upodobań. Podczas wyboru odpowiedniego pasa należy zwrócić na kilka istotnych czynników.

Rodzaj pasa

Pasy do pończoch występują w wielu różnych wariantach (zobacz). Szczególną uwagę warto zwrócić na garter belt. To najpraktyczniejszy typ – można tutaj wyróżnić modele wąskie oraz szerokie. Cechują się one nie tylko wysoką funkcjonalnością, ale również ozdobnym wzornictwem. Pod obcisłe sukienki i spódnice warto jednak założyć pas typu open bottom girdles. Nie tylko utrzyma on pończochy na właściwym miejscu, ale również wymodeluje sylwetkę. Jest niczym druga skóra, a swoją formą przypomina krótką spódniczkę. Alternatywą jest pas waist cincher. Nie modelu on pośladków i bioder jak poprzedni typ, jednak rewelacyjnie podkreśla talię i spłaszcza brzuch. Na pierwszy rzut oka przypomina on gorset, jednak zakończony jest on pod biustem.

Zapięcie

To zapięcie decyduje o tym, czy pończochy pozostaną w pożądanym położeniu przez cały dzień, czy też wieczór. W tańszych modelach można spotkać się z plastikowymi żabkami, jednak warto wziąć pod uwagę, że są one zawodne. Po pewnym czasie mogą one ulec uszkodzeniu. O wiele lepiej postawić jest na metalowe zapięcie, które cechuje się ponadprzeciętną wytrzymałością i odpornością na zniszczenia.Taki pas posłuży nawet kilka lat.