Modne zimowe płaszcze damskie

plaszcze-damskie

Zima potrafi nas zaskoczyć już późną jesienią, dlatego warto pomyśleć o naszej garderobie już dużo wcześniej. Sklepy co roku prześcigają się w modnych wzorach i atrakcyjnych promocjach. Warto jednak dokładnie sprawdzić metki, żeby dowiedzieć się które płaszcze zimowe damskie są warte swojej ceny.

 

Czego szukać w składzie płaszcza?

Dobre płaszcze damskie kupujemy prawie zawsze na więcej niż jeden sezon.  Jednym z najcieplejszych materiałów jest wełna, a ubrania z niej wykonane posłużą nam lata. Ponieważ nie jest to materiał sztuczny, przepuszcza on powietrze i grzeje. Warto zwrócić uwagę, by miała ona chociaż 75% w składzie. Trzeba również przygotować się, że ceny takich produktów są dosyć wysokie. Tutaj z pomocą mogą przyjść wyprzedaże. Większość płaszczy z wełny jest jednak bardzo elegancka.

Sportowe płaszcze to w dużej mierze kurtki puchowe. Dzięki odpowiedniemu krojowi i paskowi w talii mogą stać się bardzo kobiece. Ich wypełnienie to puch, czyli mieszanka puchu i pierza. Najcieplejsze będą te z kaczym lub gęsim pierzem.

 

A co z modą?

W obecnym sezonie bardzo modne są futrzane kołnierze w różnych kolorach, niektóre z nich można dopiąć do swojej kurtki, dzięki czemu możemy niewielkim kosztem zmienić jej wygląd. Kołnierze te mogą być wykonane z futra sztucznego lub naturalnego. Popularnością cieszą się również kożuchy, a najmodniejszym wzorem jest krata. Choć przez wielu uznawana za ponadczasową, wraca w wielkim stylu na wybiegi najlepszych projektantów.

Podsumowując przy wyborze płaszcza damskiego powinniśmy kierować się jego składem. Te dobrej jakości posłużą nam lata i będą ciepłe. A do tego mogą być też modne, choćby dzięki dopięciu kołnierza.