Kilka wskazówek jak kupować spodnie przez internet

Często przeglądając reklamy sklepów internetowych, wpadają nam w oko różne ciuszki, o ile jesteśmy skłonne zamówić sukienkę czy bluzkę, w przypadku spodni zaczynamy się wahać. Jak wybrać spodnie damskie w sieci, żeby się nie rozczarować po otrzymaniu przesyłki? Często jednak rezygnujemy, ale niepotrzebnie.

Jak dobrać rozmiar spodni?

To pytanie wydaje się proste. Często sięgamy po spodnie w tym samym rozmiarze, który nosimy na co dzień, bo nasza sylwetka nie zmienia się bardzo szybko i intensywnie dlatego jesteśmy przekonane, że wybór będzie dobry. Otóż nie! Marki modowe stosują zupełnie inne rozmiarówki. Jeśli mamy chwilę, by usiąść przy kawie bez obowiązków, warto zajrzeć na blogi influencerek, które zmierzyły się z tym tematem. W ciągu jednego dnia przymierzały spodnie różnych marek z różnych sklepów. Efekt zaskakujący, ponieważ spodnie różniły się nawet o 3 rozmiary. Dlaczego tak się dzieje? Wszystko zależy od tego, na jaki rynek głównie produkowane są spodnie damskie. Przeciętne kobiety w Polsce są średniego wzrostu o raczej dość wąskich niezbyt obfitych kształtach bioder czy pośladków w porównaniu do kobiet z południowych krajów. Spodnie szyte na typową amerykankę będą większe, dlatego dla nas rozmiarówka będzie znacznie zawyżona. Jak się to przekłada w praktyce? Jeśli nosisz rozmiar 38 to w przypadku amerykańskiej marki, lepiej będzie zamówić spodnie w rozmiarze 36, a nawet 34. Odwrotnie będzie w przypadku marek francuskich, ponieważ Francuzki są bardzo zgrabne, ich figury często określane są mianem petite dlatego rozmiarówki spodni dla nas, będą zaniżone.

Zakupy przez internet

Największy problem przysparza nam wybranie odpowiedniego rozmiaru damskich spodni, robiąc zakupy przez internet. W tym przypadku nie warto ufać przeczuciu ani cyferce czy literce na metce, ponieważ możemy się niemiło zaskoczyć przy przymierzaniu spodni w domu. Najlepszym rozwiązaniem jest przejście do tabeli rozmiarów, tam znajdziemy 4 najważniejsze parametry, którym warto się przyjrzeć: szerokość w pasie, szerokość bioder, długość całkowita oraz długość od wewnętrznej strony nogawki. Jak więc wybrać odpowiednie spodnie damskie? Przed nami kilka wskazówek.

Specyficzna rozmiarówka jeansów

To jak wybrać idealny rozmiar jeansów znacznie różni się od wyboru spodni materiałowych. Ich rozmiar jest dość specyficzny. Mamy na początek dwa parametry literę W (waist) określającą wielkość spodni oraz literę L (lenght), czyli ich długość. W takim przypadku szerokość jeansów w talii wyrażają rozmiary od 22 do 33. To wartości podane w calach a ich odzwierciedlenie w rzeczywistym wymiarze łatwo obliczyć mnożąc podaną wartość W przez 2,5, a otrzymany wynik będzie szerokością w pasie. Takie same obliczenia możemy zastosować w przypadku długości L. Musimy jednak pamiętać, że rozmiary te stosowane są umownie i dla precyzji lepiej sprawdzić dokładne wymiary w tabeli rozmiarów. Jest jeszcze druga opcja rozmiarów bardziej uniwersalna i znacznie częściej stosowana w przypadku jeansów, czyli rozmiar od 34 do 46 wtedy również dobrze jest otworzyć tabele rozmiarów, żeby upewnić się, czy nasz wybór będzie właściwy.

Jak zmierzyć szerokość w pasie?

To chyba główny i najważniejszy element doboru odpowiednich spodni. Weźmy miarę krawiecką i do dzieła! Mierzymy najwęższe miejsce w talii i nie wolno tego robić na wciągniętym brzuchu. Nie chodzi tu o jak najlepszy wynik, ale o to, żeby spodnie idealnie do nas pasowały. 

W przypadku kiedy różnica obwodu na wdechu i wydechu jest spora, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór spodni ze stretchem lub gumką w pasie, będą one lepiej leżały, nie będą nas uciskać i zawsze będą świetnie dopasowane. Ważne jest też, że wartość ta jest umowna i ma za zadanie określać typ figury, ponieważ nie każde spodnie sięgają do wysokości pasa.

Wybór spodni a rozmiar bioder

Kupno nowych spodni zależy nie tylko od rozmiaru pasa, ale również bioder. Coraz więcej marek wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom, bo przecież nie każda kobieta jest według tych samych proporcji. Coraz łatwiej znaleźć spodnie, jeśli nasze biodra i pośladki są zaokrąglone, a nasza talia jest dużo węższa. Którym wymiarem więc kierować się przy wyborze spodni? Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie dobranie spodni, które będą idealnie pasować w biodrach, nawet jeśli w talii będą zbyt luźne. W tym momencie prościej będzie nam delikatnie je dopasować u krawcowej w talii, bo jednak ciężej dodać materiał tam, gdzie go jest za mało oczywiście w przypadku spodni.

Długość nogawek

Czy jesteśmy wysokie, czy niskie nie ma znaczenia, zawsze znajdziemy idealne dopasowanie. Jeśli są to spodnie eleganckie lub dopasowane długość nogawki może kończyć się przed kostką. Spodnie szerokie jak dzwony czy szwedy powinny być dłuższe zawsze lepiej skrócić i dopasować długość niż miałby być za krótkie, bo nie wygląd to estetycznie. Lepiej unikać za krótkich spodni, chyba że są to spodnie, których nogawki mają długość 7/8 jest to celowy krój i staje się on coraz modniejszy.

Wiemy już jak wybrać spodnie damskie na podstawie wymiarów, więc teraz już nie musimy obawiać się zakupów przez internet. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość zwrotu zakupów do 14 dni, a czasami dłużej więc nie zostaje nic innego jak znaleźć wymarzone spodnie.