Jak sprawić, by prasowanie stało się przyjemnością?

Prasowanie. Od czego właściwie zacząć? Jak dobrać temperaturę do materiału ubrania? Jak ułożyć koszulę, aby po skończeniu prasowania nie zaczynać od nowa? Brzmi znajomo? Nic dziwnego – prasowanie to jeden z najbardziej nielubianych przez Polaków obowiązków domowych. Według badań przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia 47% mężczyzn i nieco mniej, bo 43% kobiet z chęcią przekazałoby to zadanie komuś innemu. A gdyby tak uprzyjemnić sobie pracę?

Do tanga trzeba dwojga

Dobre żelazko potrafi znacznie przyspieszyć prasowanie. Sprzęt o dużej mocy nie tylko szybciej się nagrzeje, ale również będzie efektywniej produkować parę rozprostowującą zagniecenia w oka mgnieniu. Porównując natomiast kształt stopy żelazka można wybrać model, który z łatwością dotrze pomiędzy guziki lub pod sam kołnierzyk koszuli. Niestety nawet najlepsze żelazko nie zda egzaminu, kiedy deska do prasowania nie będzie spełniać wymagań użytkownika.

Na wysokości zadania

Tanie deski do prasowania mają prostą konstrukcję, która oferuje zazwyczaj trzy poziomy wysokości. Nie zawsze jednak dostępne ustawienia są wystarczające. Na bóle pleców wynikające z niewygodnej, zbyt niskiej deski będą narzekać szczególnie wysokie osoby. Warto zainwestować dodatkowe kilkadziesiąt złotych w swoją wygodę!

Stabilny grunt

Dużo przyjemniej korzysta się z solidnej, dobrze wyważonej deski do prasowania niż z ekonomicznego, ale rozchwianego akcesorium. Stabilność deski ma również wpływ na bezpieczeństwo prasowania – szanse na uszkodzenie żelazka lub poparzenie znacznie maleją.

Bez ograniczeń

Gniazdko stanowiące element deski do prasowania to bardzo przydatny gadżet, szczególnie w przypadku żelazka o krótkim kablu. Umiejscowienie gniazdka w w środkowej części deski ogranicza przy tym plątanie przewodów. Dobre żelazko oraz deska do prasowania to duet doskonały – te gadżety sprawią, że prasowanie stanie się dużo przyjemniejsze!