Na co zwracać uwagę przy wyborze wkładek laktacyjnych?

Zadaniem wkładek laktacyjnych jest wchłanianie pokarmu, jaki może wypływać z piersi i zapobieganie zabrudzeniom bielizny i ubrań. Wkładki są powszechnie wykorzystywane i zna je każda mama karmiąca piersią. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Przylepce

Wkładki laktacyjne ze sklepu BiustonoszeDoKarmienia są przyklejane do wewnętrznej strony biustonosza. Najczęściej wkleja się je przy pomocy dwustronnej taśmy klejącej. Jest ona na tyle delikatna, że nie brudzi tkaniny, ale równocześnie skutecznie przytwierdza wkładkę do bielizny. Warto jednak wiedzieć, że niektóre z wkładek mają dwa przylepce, a inne jeden. Te z dwoma zwykle trzymają się mocniej, nie podwijają się i nie odrywają same od bielizny. Dzięki temu trzymają się na miejscu przez dłuższy czas.

Kształt

Wprawdzie wszystkie wkładki laktacyjne służą do tego samego, to ich producenci opracowali kilka różnych wzorów. W związku z tym wkładki mogą mieć różną wielkość i kształt. Niektóre z nich są dopasowane do bardziej wyciętych biustonoszy, a inne są dedykowane do tradycyjnych biustonoszy do karmienia. Takie wkładki są spore i okrągłe. Są przeznaczone do tego, by wchłaniać spore ilości płynów. Tym samym są bardzo praktyczne i to najczęściej właśnie po nie sięgają młode mamy na początkach swojej laktacji.

Rodzaj wykończenia

Warto też pamiętać, że wkładki laktacyjne mogą być ładne. Nie wszystkie trzeba traktować jako środki higieniczne pierwszej potrzeby. Wśród zwyczajnych wkładek można też znaleźć modele ozdobione dodatkową koronką lub wykonane z materiałów w kolorze. Dzięki temu dobrze pasują do bielizny o innym odcieniu niż biały. Wkładki z elementami koronkowymi są estetyczne i dobrze się je nosi.