Jak zachować nienaganny wygląd butów na długo?

Na zachowaniu ładnego wyglądu ulubionej pary butów zależy wszystkim. Jest na to bardzo prosty sposób. Wystarczy przed pierwszym wyjściem z domu w nowych butach zabezpieczyć je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak deszcz, śnieg czy sól. Prawidłowo przeprowadzona impregnacja butów daje wysoką ochronę i sprawia, że będą one na długo ładne i w idealnym stanie.

Jak sprawdzić, czy nowe buty wymagają impregnacji?

Bardzo często zdarza się, że producenci butów przed ich przekazaniem do sprzedaży przeprowadzili już ten zabieg. Aby to sprawdzić wystarczy w jednym mniej widocznym miejscu zaobserwować, czy kropelka wody spływa po powierzchni buta, czy też wsiąka w nią. Jeśli spływa, oznacza to, że buty są już zaimpregnowane, jeśli zaś wsiąknie – wymagają wykonania tego zabiegu.

Jak przeprowadzić konserwację obuwia przed wilgocią?

Przede wszystkim trzeba określić rodzaj materiału, z którego buty zostały wykonane. Aby impregnacja butów była skuteczna i dobrze je zabezpieczyła, należy dobrać odpowiedni środek przeznaczony do konkretnego materiału. Jeśli buty nie są nowe i noszą ślady używania, trzeba je bardzo dokładnie oczyścić, a następnie zgodnie z zaleceniami producenta impregnatu nanieść warstwę ochronną na powierzchnię cienką warstwą. Preparaty impregnujące można nanosić na różne sposoby, ale najwygodniej jest użyć sprayu, który aplikuje równomiernie i jest bardzo łatwy do zastosowania.