Sekrety zakupów biustonoszy: Jak poznać swój rozmiar, jaki styl biustonosza potrzebujesz i wiele więcej!

Większość kobiet nie ma pojęcia, od czego zacząć, jeśli chodzi o zakup odpowiedniego biustonosza dla swojego typu ciała, rozmiaru i preferencji stylistycznych. Co gorsza, oznacza to, że istnieje wiele błędnych informacji na temat doboru rozmiaru biustonosza. Dlatego chcieliśmy raz na zawsze wyjaśnić tę kwestię, abyś wiedziała, czego możesz się spodziewać podczas zakupów swojego pierwszego biustonosza. Oto nasze najważniejsze wskazówki, które pomogą Ci znaleźć idealnie dopasowany biustonosz!

Czym są biustonosze?

Biustonosze są niezbędną częścią kobiecej garderoby, noszone na co dzień. I spójrzmy prawdzie w oczy, staniki są niesamowite. Mogą zwiększyć Twoją pewność siebie, poprawić Twoją postawę i pomóc Ci poczuć się bardziej komfortowo i pewnie we własnej skórze. Biustonosze mogą być świetną inwestycją, mogą być również skomplikowane w wyborze. Przyjrzyjmy się więc, czym są staniki i jak działają. Biustonosze to rodzaj bielizny noszone pod ubraniem, zwykle w celu zapewnienia dodatkowego wsparcia dla piersi. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy główne rodzaje biustonoszy: biustonosze usztywniane, biustonosze z fiszbinami i biustonosze bezszwowe. Biustonosze usztywniane są najczęściej spotykanym typem biustonosza i są noszone w celu zapewnienia wsparcia i komfortu. Mogą być wykonane z pianki lub żelu. Biustonosze z fiszbinami są alternatywą dla tradycyjnych biustonoszy. Biustonosze z fiszbinami lepiej eksponują piersi, ponieważ posiadają druty biegnące przez całą miseczkę. Biustonosze bezszwowe to najnowszy typ biustonosza, który nosi się bez widocznych szwów. Są one bardziej naturalne niż tradycyjne biustonosze, ponieważ nie są podtrzymywane przez druty, więc nie odczuwasz dodatkowego nacisku na skórę.

Znajdź swój model

Nadszedł czas, abyśmy nieco lepiej poznali Twoje ciało, więc znajdźmy odpowiedni dla Ciebie model. Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest to, na jaki rozmiar pasuje do Twojego biustu. Następnie porównaj to z rozmiarami miseczek i pasków najlepiej dopasowanych biustonoszy. Decydując się na swój styl, musisz określić, jaki typ wyglądu chcesz uzyskać. Najpopularniejsze rodzaje biustonoszy to:

  • Biustonosze full-cup
  • Biustonosze
  • Balkonetki
  • Braletki
  • Biustonosze Push up

Skąd wiesz, jakiego stylu biustonosza potrzebujesz?

Zanim znajdziesz odpowiedni styl, musisz określić, jaki typ wyglądu chcesz osiągnąć. Kiedy już masz pomysł na swój styl wizualny, możesz znaleźć biustonosz, który pomoże Ci osiągnąć ten wygląd. Kupując swój pierwszy biustonosz, musisz wziąć pod uwagę coś więcej niż tylko wygodę. Powinnaś również rozważyć rodzaj wsparcia, jakie daje Ci dany biustonosz. Chociaż wsparcie zależy od osobistych preferencji, istnieją pewne ogólne wytyczne, które pomogą Ci określić, jakiego rodzaju biustonosza potrzebujesz.