Biustonosze push up – jak wybrać idealny?

Odpowiednio dobrany biustonosz to bez wątpienia element garderoby, który potrafi mocno wpłynąć na sylwetkę. Właściwie podtrzymywane piersi odsłaniają talię, co sprawia, że figura staje się podkreślona. Dobry biustonosz nie tylko nie powinien wrzynać się w ciało i tworzyć nieestetycznych fałdek, ale jednocześnie musi dobrze ściągać i unosić biust. Jednym z najczęściej wybieranych modeli biustonoszy, które spełniają tę funkcję, są biustonosze push up. Jak wybrać odpowiedni?

Czym charakteryzują się biustonosze push up?

Biustonosz typu push up charakteryzuje się specjalną budową miseczek, które mają wbudowane lub wkładane poduszeczki podnoszące biust. Często jest on nazywany biustonoszem do zadań specjalnych. Nic w tym dziwnego. Push up pomaga między innymi paniom z małym biustem. Dzięki biustonoszom push up nawet małe piersi stają się lepiej uniesione i uwydatnione. Jest to świetna opcja dla kobiet, które chcą uwydatnić swoje walory, a nie chcą jednocześnie sięgać po zabiegi medycyny estetycznej. Oprócz wspomnianych wcześniej poduszeczek w niektórych modelach mamy dodatkowo ściągacze, które jeszcze wzmagają efekt powiększenia. Co ważne miseczki tego rodzaju biustonoszy mogą mieć różne kształty, dzięki temu możemy dobrać push up praktycznie do każdego biustu. Znajdziemy biustonosze push up typu plunge, balkonetka czy nawet półgorset i half cup.

Krisline Clarisa biustonosz push-up

Dobry rozmiar biustonosza push up to podstawa

Biustonosz idealny to taki, który będzie nie tylko estetycznie wyglądał, ale również da piersiom odpowiednie podtrzymanie i będzie wygodny. W pierwszej kolejności musimy właściwie dobrać rozmiar. Co to właściwie oznacza? Otóż w dobrze dobranym biustonoszu miseczki muszą być wypełnione, nie pozostawiając wolnej przestrzeni. Co więcej, piersi nie mogą wychodzić na wierzch i tworzyć nieestetycznych wałków. Kolejną rzeczą jest podtrzymujący pas stanowiący jeden z ważniejszych elementów biustonosza. Ważne by jednocześnie dobrze przylegał i nie powodował ucisku. Przy zbyt ciasnym pasie po chwili noszenia czujemy dyskomfort, a po zdjęciu biustonosza pojawiają się wyraźne odgniecenia. Następnym elementem są ramiączka. Panie z dużym biustem powinny stawiać na szersze ramiączka, które utrzymają większy ciężar, nie wrzynając się w skórę. Musimy pamiętać również o fiszbinach. Ich kształt powinien być dobrany do biustu. Przy dużym biuście powinny być one szersze. Jeżeli jednak klatka piersiowa jest dość drobna, fiszbina powinna być węższa, by nie wrzynać się w ciało pod pachami.

Dlaczego wybór odpowiedniego modelu i rozmiaru jest tak ważny?

O tym, jak ważne jest odpowiednie określenie rozmiaru pasa i wybór właściwych miseczek wie zapewne każda kobieta, która kiedykolwiek nosiła źle dobrany biustonosz. Dzięki odpowiedniemu modelowi i rozmiarowi czujemy nie tylko komfort noszenia, ale również wyglądamy lepiej. Biustonosz push up, czy każdy inny powinien być przede wszystkim wygodny i solidnie podtrzymywać biust. Dzięki właściwemu rozmiarowi piersi są podkreślone, sylwetka nabiera kształtów, a noszenie go to czysta przyjemność. Jeśli natomiast nosimy zły rozmiar, możemy czuć nie tylko dyskomfort spowodowany uciskiem, ale również wyraźnie zauważyć spłaszczenie biustu.