Co powinna posiadać narciarska kurtka Nike?

Osoby, które na poważnie myślą o narciarstwie powinny jak najszybciej postawić na profesjonalne kurtki Nike. Bez porządnego odzienia znacząco pogarsza się komfort podczas sportów zimowych. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym wyróżnia się solidna kurtka Nike.

Na co zwrócić uwagę?

Narciarska kurtka Nike powinna posiadać wodoodporne zamki. Większość producentów laminuje zamki i pokrywa je wodoodporną powłoką. Niestety w tanich kurtkach to właśnie przez zamki przedostaje się głównie woda. Godne polecenia są także nowoczesne kurtki, które mają klejone szwy. W dzisiejszych czasach praktycznie wszystkie kurtki Nike mają klejone szwy.

Porządny system wentylacji ma znaczenie

Dobra kurtka Nike koniecznie musi mieć dobrze przemyślany system wentylacji. Bez porządnej cyrkulacji powietrza nasze ciało będzie bardzo szybko się pocić. Wentylacja odgrywa bardzo ważną rolę przede wszystkim u tych osób, które bardzo intensywnie jeżdżą na nartach. W kurtkach narciarskich otwory wentylacyjne bardzo często znajdują się w okolicach pach. Warto postawić na kurtki z wentylacją zamykaną na zamek. Jeżeli nasz organizm zacznie szybko się przegrzewać, to wystarczy rozsuną zamki. Dobra kurtka narciarska powinna posiadać solidny pas śniegowy i specjalny system regulacji rękawów oraz objętości kurtki. Na samym końcu warto wspomnieć o funkcjonalnych kieszeniach, które podczas jazdy na nartach mogą okazać się bardzo przydatne. Coraz więcej nowoczesnych kurtek Nike ma specjalne kieszenie na telefon i odtwarzacze muzyki.