Bluzy młodzieżowe i ich najpopularniejsze fasony

Mężczyźni, nawet ci dbający o to by ich garderoba nadążała z najnowszymi trendami mody, bywają leniwi przy wyborze codziennych stylizacji. Bluzy męskie gwarantują dobry wygląd i pasują do niemal każdej okazji, dlatego dobrze mieć je w szafie. Istnieje jednak kilka fasonów bluz młodzieżowych warto je rozróżniać, aby móc dobrać właściwą do stosownej sytuacji.

Bluza z kapturem

bluza z kapturem z oferty sklepu Dstreet
Bluza męska z kapturem – źródło: Dstreet.pl

Bluzy młodzieżowe z Dstreet w znacznej większości posiadają kaptury. Wbrew pozorom nie musimy w bluzie z kapturem wyglądać jak przeciętny fan muzyki hip-hop. Bluzy takie posiadają wiele odmian. Można podzielić je na wkładane przez głowę, rozpinane, z kieszeniami lub bez. Niektóre posiadają asymetryczny zamek albo ciekawe nadruki. Można łączyć je z ubraniami w różnych stylach. Popularne są zestawienia z joggerami lub jeansami. Gdy stylizacja ma mieć bardziej sportowy charakter można założyć taką bluzę do dresów.

Bluzy typu longsleeve

Obecnie są to bardzo popularne bluzy, przypominające nieco koszulkę. Szyje się je jednak z trochę grubszego materiału i naturalnie mają długi rękaw. Longsleeve mają za zadanie podkreślać męską sylwetkę. Pasują właściwie do każdej stylizacji sportowej albo streetwearowej.

Najpopularniejsze błędy

Wciąż pokutuje przekonanie, że każda bluza powinna być obszerna. Bluza nie sprawdza się w momencie, gdy krępuje nam ruchy, to pewne, ale niedobrze jest też, gdy na nas wisi. 

Równie ważne jest zwrócenie uwagi na dobre ściągacze. Powinny one dobrze przylegać do nadgarstków i pasa. Jednocześnie sposób ich wszycia nie może deformować kroju bluzy. Bluza męska, która wygląda jak napompowana nie wygląda dobrze.